Вакцинація і процедури краси: як сумістити щеплення з філерами, ботулінотерапією, лазером та ін'єкціями?

Вакцинація і процедури краси: як сумістити щеплення з філерами, ботулінотерапією, лазером та ін

Запитання, які сьогодні хвилюють багатьох. Коли йти на процедури краси: до чи після щеплення? Яких реакцій на процедури та препарати варто очікувати після вакцинації COVID-19? Редакція Marie Claire UA розбирається зі спеціалістами.

Сьогодні в мережі йде гаряче обговорення, який термін варто витримати після щеплення, перш ніж йти до салону краси, косметологічної клініки або до улюбленого фахівця за процедурами. Почнемо з того, що робити не можна.

«Категорично не варто робити жодних процедур протягом 7-10 днів після вакцинації, — відповідає лікар, дерматолог, сертифікований тренер ALFA Development Вікторія Веренінова. — Це період прояву очікуваної реакції на антикоподібну вакцину.

Можлива підвищена температура тіла, слабкість, ломота. Але після закінчення цього періоду я зазвичай починаю запрошувати пацієнтів на процедури. Що стосується процедур та термінів до вакцинації? Тут є нюанси. Якщо процедура не пов'язана з пошкодженням шкірного покриву (тобто не потрібен відновлювальний період шкіри), можна проводити її за три дні до щеплення. Якщо це інвазивні процедури (пов'язані з пошкодженням шкірного покриву), і шкіра потребуватиме реабілітаційного періоду (після ін'єкційних методик, мікродермабразій, пілінгів, лазера) — краще робити їх за два тижні до вакцинації. Дуже важливо, щоб відновлювальний період не співпадав із імунною реакцією організму на вакцину». — попереджає Вікторія Веренінова.

Коли вводити філери на основі гіалуронової кислоти, якщо заплановано щеплення?

Чи працює «Ботокс» після щеплення?

Чому препарати ботулотоксину можуть працювати коротший термін?

Відповіді на ці запитання можна знайти у статті Marie Claire.

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Написати коментар
Детальніше

Дивіться інші статті ALFA-блогу

Як правильно робити лімфодренажний масаж

Те, що у нас наразі доволі обмежений доступ до процедур краси, не означає, що треба нехтувати доглядом. Особливо якщо він дарує тілу радість і користь.

Читати детальніше

Знайомтеся з Asclepion Club, Ukraine

Друзі, хочемо повідомити, що команда фахівців ALFA Development та українських лікарів-експертів запустили потужну спільноту...

Читати детальніше

ГО “Світова Молодіжна Спільнота“ відзначила ALFA Development за підтримку

Не припиняємо підтримувати волонтерський та капеланський рух в Україні.

Читати детальніше