5 питань про те, як працює LED-терапія у косметології

Світло різних відтінків може лікувати шкіру. Це — не анотація до фантастичного роману, а реальність, в якій сьогодні існує б’юті-індустрія. LED-терапія швидко та впевнено відвойовує собі місце в лавах найпопулярніших космецевтичних процедур: і професійних, і домашніх.

Beauty-редакція популярного видання www.harpersbazaar.com.ua вирішила розібратись, як вона працює. 

Що таке LED і як з`явилася ця технологія?

LED розшифровується як light-emitting diode, тобто cвітлодіод. Діоди оточують людство вже близько половини століття. Майже у всіх будинках вони замінили лампи розжарювання, а популярні святкові гірлянди — ні що інше, як LED-лампочки. Втім, світлодіоди, які використовуються в естетиці та медицині, відрізняються рядом властивостей.

LED-лампи, які стали основою косметологічних апаратів, максимально концентрують енергію певного кольору для точкового впливу на шкіру. Бувають і зовсім особливі випадки та технології. Приміром, світлодіоди, які використовують в косметологічній компанії Bio-Therapeutic Computers, були винайдені в NASA. Там працювали засновники компанії, батько і син з родини японських американців Сузукі. В їхні обов`язки входило відновлення здоров`я космонавтів за допомогою технологій. Так з`явилася мікрострумова терапія — і так з`явилися LED-технології.

5 питань про те, як працює LED-терапія у косметології зображення 1

Для успіху LED-терапії дуже важливо, наскільки потужними є лампи і наскільки вузькосмугове світло вони можуть дати. Від цього залежить, як саме ефективно та прицільно апарат LED буде впливати на тканину-мішень. Саме NASA почали використовувати особливо потужні лампи з цілеспрямованим вузькосмуговим світлом.

У чому особливість роботи апаратів для LED-терапії?

Від інших світлових технологій LED відрізняються тим, що це — низькоінтенсивне світло, яке задіє велику кількість потужних світлодіодів. Всі ефекти LED мають фотохімічний характер. Це означає, що навіть за умови тривалого впливу шкіра практично не нагрівається, а взаємодія відбувається на клітинному і субклітинному рівні. Наприклад, червоне LED-світло взаємодіє з цитохромами дихальних шляхів і в рази покращує синтез аденозинтрифосфорної кислоти. АТФ — універсальне джерело енергії для всіх біохімічних процесів. Фактично поліпшення синтезу цієї кислоти — позитивний енергетичний вибух в кожній клітині. Сьогодні косметологи зрештою починають розуміти, що не обов`язково вести себе агресивно з шкірою. І м`які технології, такі, як LED, не менше ефективні, хоч і працюють зі шкірою інакше.

Яку LED-терапію спробувати?

5 питань про те, як працює LED-терапія у косметології зображення 2

Світлодіоди Bio-Therapeutic Computers відрізняються декількома основними властивостями. Перша — їхнє вузькосмугове світло, що робить можливою дуже прицільну роботу з мішенями в тканинах. Воно нагадує пучок лазерного світла. Велике значення для ефективності процедури має кількість світлодіодів, які спрямовані на шкіру. В апараті BIO-SYNTHESIS LED для високоінтенсивної фототерапії від Bio-Therapeutic Computers їх тисяча.

Кожен світлодіод досить інтенсивний, і разом вони чинять благотворний вплив на шкіру. І, зрештою, дуже важливо, на якій відстані від обличчя знаходяться світлодіоди і скільки часу буде тривати вплив світла. LED повинні взаємодіяти зі шкірою не менш ніж півгодини на малій відстані з великою кількістю діодів. Така комбінація забезпечує найбільш яскравий ефект.

Чим відрізняються ефекти від використання різних кольорів LED-ламп?

Червоне світло найбільш глибоко проникає в шкіру і має помітний ефект антиейдж. Воно взаємодіє з цитохромами дихальних шляхів, стимулює синтез АТФ в клітинах, які завдяки цьому починають вдвічі активніше працювати над вирішенням своїх завдань.

Епідерміс оновлюється інтенсивніше, а фібробласти добре синтезують колаген, еластин і гіалуронову кислоту. Поліпшується мікроциркуляція і регенераторні функції шкіри. Після процедури колір обличчя стає свіжішим, а шкіра виглядає сяючою й оновленою.

Синій колір працює на поверхні шкіри і має сильну протизапальну функцію. Його часто застосовують для усунення «синдрому мегаполісу», який проявляється тьмяним, втомленим обличчям, і для терапії акне. Синє світло сприяє збагаченню шкіри киснем і впливає на порфірини, які є продуктом життєдіяльності бактерій виду пропіонібактерії акне.

Світло синього спектра робить середовище проживання — сальні залози — непридатним для бактерій. 

5 питань про те, як працює LED-терапія у косметології зображення 3

Справа в тому, що вони анаеробні і «не люблять» дихати киснем. Збільшуючи його кількість в шкірі, синє світло вбиває бактерії.

Жовті та оранжеві світлодіоди ефективні в процедурах на поверхневих судинах. Вони заспокоюють шкіру, знімають запальні реакції і зменшують проникність судинної стінки. Косметологи використовують жовте світло, щоб заспокоїти шкіру. Дуже добре на жовтий і оранжевий спектри реагує чутлива шкіра. Крім того, ці кольори підходять для відновлення шкіри після агресивних процедур.

5 питань про те, як працює LED-терапія у косметології зображення 4

Зелене світло LED добре взаємодіє з меланіном і впливає на життєдіяльність меланоцитів. Вибірково поглинаючись меланіном в меланоцитах, світло регулює меланогенез. Відбувається помітне освітлення шкіри: навіть після двох процедур помітні значні зміни. Світлішає пігмент, його межі розмиваються, і навіть відбувається дезагрегація великих вогнищ пігментації.

В рамках однієї процедури можна успішно поєднувати кілька різних кольорів LED. 

Наприклад, почати червоним світлом, пізніше додати жовтий і завершити процедуру синім спектром. Залежно від проблем і запитів шкіри буде превалювати той чи інший колір.

Як використовувати LED в комплексній терапії шкіри?

LED можна поєднувати з будь-якими видами апаратних процедур. Це м`яка і фізіологічна технологія, що не завдає шкірі ніякої шкоди. LED можна доповнювати агресивні і неагресивні методики, ін`єкційну й інвазивну терапію. Світлодіоди роблять ефективнішим навіть косметичний догляд. Червоне світло LED здійснює фотофорез і сприяє більш глибокому проведенню активних інгредієнтів мікромолекулярної косметики вглиб шкіри. А як підтримуючий догляд можна використовувати домашні LED-маски.

Протипоказання для використання LED-терапії — підвищена чутливість до світла. 

Джерело: www.harpersbazaar.com.ua

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Написати коментар
Детальніше

Дивіться інші статті ALFA-блогу

Бальнеотерапія - популярна оздоровча процедура доступна в SPA-салонах України

Що таке бальнеотерапія та як проводяться класичні сеанси

Читати детальніше

Пілінги: що потрібно в кабінеті косметолога

Авторитетне видавництво для beauty-професіоналів pro.bhub.com.ua вивчило ринок естетичних послуг та пропонує найбільш затребувані препарати в кабінеті косметолога для покращення якості шкіри пацієнтів.

Читати детальніше

ALFA-вебінар від доктора Ніла Кітчена

Ексклюзивний ALFA-вебінар для косметологів та фахівців естетичного бізнесу від доктора Ніла Кітчена HydroPeptide США!

Читати детальніше