Ефективні та безпечні: гід по мікрострумах

Ефективні та безпечні: гід по мікрострумах зображення 1

Мікроструми – найпопулярніша бьюті-процедура останніх років. Про те, чим хороша мікрострумова терапія та як вона працює, розповідає для VOGUE UA лікар-дерматовенеролог, головний тренер ALFA Development Олена Скрипнікова.

Сонячний період – не найкращий час для апаратних процедур. Цей стереотип міцно оселився у свідомості. Але що, якщо дійсно активні процедури можна проводити цілий рік без поправки на ультрафіолет, погоду, вік і стан здоров'я?

Мікрострумова терапія підходить усім і завжди. Під дією мікрострумів нормалізується робота сальних залоз, гояться запалення, покращується відтік лімфи і венозної крові, зменшуються набряки і темні кола під очима, покращуються обмінні процеси, клітини насичуються киснем і поживними речовинами, збільшується вироблення колагену та еластину, що у свою чергу. та зменшує зморшки. Мікроструми також допомагають шкірі швидше загоюватися після агресивних хімічних пілінгів, лазерних шліфовок і пластичних операцій.

Як це працює

Струми низької частоти та малої сили (звідси слово «мікро» в назві) змінюють електричний потенціал клітинних мембран. Виникає ефект будильника: клітина наче прокидається, активізує обмін речовин і відкриває мембранні канали, якими негайно починається рух молекул. Мікроструми запускають вироблення аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ) — органічної сполуки, джерела енергії для багатьох клітинних процесів, активуючи вироблення колагену та регенерацію клітин шкіри. Внаслідок цього дрібні зморшки розгладжуються, колір обличчя помітно покращується, овал підтягується.

Мікроструми запускають лімфодренаж та венозний відтік, зменшуючи набряклість шкіри та усуваючи темні кола під очима. Поліпшують колір обличчя, сприяючи зміцненню судинної стінки (профілактика куперозу). Доведено, що під дією мікрострумів на 30-40% збільшується транспорт амінокислот, а синтез ДНК, білків, ліпідів та інших важливих для клітин молекул може зрости вп'ятеро. Саме тому мікроструми вважаються однією з основних базових процедур у косметології, спрямованих на омолодження клітин шкіри та підшкірно-жирової клітковини.

Сучасні технології передбачають, що використовується дуже низький рівень струму, який відповідає електричному потенціалу людського тіла. Мікроструми працюють як зовнішнє джерело енергії, яке організм може використовувати для швидкого відновлення та сяйва шкіри.

Трішки історії

У 70-х мікроструми активно використовували лікарі як фізіотерапію для лікування паралічу м'язів обличчя. Мікрострумова терапія успішно використовувалася і у класичній медицині. Клінічна практика показала побічний ефект: гарну шкіру. Дерматологи оцінили б'юті-ефект і вирішили запозичити процедуру мікрострумової терапії у терапевтів. Сьогодні мікроструми знімають запалення шкіри (при акне та чутливості), їх включають до програм реабілітації після інвазивних процедур та пластичних операцій.

Плюси мікрострумів

З усіх струмових процедур мікрострумова терапія має мінімальні загальнотерапевтичні протипоказання (практично немає протипоказань) і найкраще переноситься.

Мікроструми – універсальна та комфортна процедура. Її можна робити незалежно від сезону та при різних станах шкіри. Мікроструми вписуються в будь-які програми з догляду. Їх можна використовувати для antiage-терапії, лікування дерматологічних захворювань (розацеа, всіх стадій акне), для боротьби з птозом, набряклістю, а також щоб відновити шкіру або підготувати її до лазерного шліфування рубців, ліпосакції і навіть до пересадки волосся. Післяопераційна реабілітація за допомогою струмів також відбувається швидше.

Ефективні та безпечні: гід по мікрострумах зображення 2

За допомогою мікрострумів можна глибоко зволожити шкіру, наситити її необхідними корисними речовинами та інгредієнтами. Якщо пройти призначений лікарем курс, можна позбутися пігментації та гіперчутливості.

Мікрострумова терапія призначена для профілактики та лікування будь-якого типу старіння. Допомагає при деформаційному старінні обличчя, коли овал «пливе», оскільки підтягує м'язи обличчя та виводить зайву рідину, від чого обличчя виглядає свіжим та скульптурним.

Що відчуває пацієнт

Зазвичай, відчуття від процедури описуються як приємні. Людина не відчуває проходження струму через тканини. Навпаки, у процесі багато пацієнтів відзначають заспокійливий і заспокійливий ефект.

Про технології та апарати

Для максимального ефекту та широкої дії найкраще підходять струми мультичастотного діапазону. Якщо спрощено, хвилі різної частоти проникають на різну глибину та допомагають вирішувати різні завдання. Чим більше частот в арсеналі косметолога, тим більше проблем може вирішити. Сьогодні особливо цінується американська запатентована технологія плаваючих частот Sequencing. У ній реалізований принцип зворотного біологічного зв'язку: апарат підтримує необхідні параметри, залежно від опору шкіри, що змінюється.

Важливо переконатися, що мікрострумовий апарат, на якому працює косметолог, пройшов американську та європейську сертифікацію. Наприклад, американський апарат Bio-Ultimate Platinum від Bio-Therapeutic отримав FDA, ISO та СЕ-сертифікати, які підтверджують ефективність та безпеку процедури.

Чим відрізняються мікроструми та міостимуляція

Не треба плутати мікрострумову терапію та міостимуляцію. Якщо, згадуючи про мікрострумову терапію, пацієнти розповідають про виражене скорочення м'язів у процесі, швидше за все, їм робили іншу процедуру.

Посмикуватися м'язи обличчя змушує міостимуляція. У неї поверхневий ефект і немає вираженого відновлювального властивості, що омолоджує. Все тому, що струм працює на поверхні. Зазвичай такий ефект використовують для домашньої терапії.

Ефективні та безпечні: гід по мікрострумах зображення 3

Що відбувається під час процедури?

Мікрострумова терапія працює на двох рівнях: діє на клітини та тканини шкіри.

На клітинному рівні

 • Відновлюється мембранний потенціал, і, як наслідок, нормалізується клітинний метаболізм
 • Відбувається стимуляція активності фібробластів
 • Нормалізується активність меланоцитів та прискорюється деградація меланіну
 • Поліпшується клітинний імунітет

На рівні тканин

 • Поліпшується мікроциркуляція
 • Відновлюється м'язовий тонус
 • Відбувається зволоження (шляхом підвищення синтезу в дермі глікозаміногліканів та введення зволожуючих засобів)

За допомогою мікрострумів проводять процедури для особи (лімфодренаж, міоліфтинг, іонофорез та антиейдж терапію), для тіла (тонізація м'язів, ліфтинг, лікування целюліту), лікування шкіри голови.

З чим справляються мікроструми

Ефективні та безпечні: гід по мікрострумах зображення 4
 • Птоз, провисання овалу обличчя
 • Старіння шкіри, втрата тонусу, зморшки
 • Випадання волосся
 • Ліфтинг грудей та сідничної області, антицелюлітні програми
 • Терапія набряків, лімфостазу
 • Гіперпігментація
 • Мікроструми також показані у догляді за гіперчутливою, жирною та проблемною шкірою

Мікроструми в домашньому догляді

Останній рік приніс кардинальні зміни в наше життя — зокрема, б'юті-ритуали та звички. Ми навчилися доглядати шкіру без допомоги косметологів та дерматологів. Підприємства почали адаптувати свої професійні апарати під програми домашнього догляду. Американський естетист Джорджія Луїс, яка працює з Дженніфер Еністон, Енн Хетеуей та Дженніфер Лоуренс, вважає, що домашні девайси стануть ще популярнішими. "До кінця 2021 року у 7-8 людей з 10 буде хоча б один б'юті-гаджет вдома", - каже вона.

У чому відмінність домашніх мікрострумів від професійних апаратів?

Професійні апарати відрізняються від домашніх фізичними характеристиками: зрозуміло, професійні – набагато сильніші. Кількість програм, що пропонуються професійним обладнанням набагато більша, ніж удома.

Щоб досягти мінімального видимого ефекту від застосування домашніх гаджетів, потрібно дотримуватися трьох умов:

 • використовувати гаджет постійно, без перерв та канікул
 • використовувати спеціальну косметику, розроблену під мікроструми
 • слідувати інструкціям, щоб не зашкодити собі

 

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Написати коментар
Детальніше

Дивіться інші статті ALFA-блогу

Моно-або полігамність: вибір апаратів для успішної практики спеціаліста естетичної медицини

Авторитетне видавництво для beauty-професіоналів pro.bhub.com.ua вивчило ринок естетичних апаратів 

Читати детальніше

Лазерне видалення судин на обличчі - послуга затребувана в Україні

Судинні новоутворення на обличчі доставляють безліч турбот, адже приховати косметичний дефект, що викликається, досить складно

Читати детальніше

Дизайн інтер'єру косметологічного салону - важлива продуманість та увага до деталей

Обов'язкова вимога до інтер'єру "майстерні краси" - він повинен бути стильним і презентабельним, створювати атмосферу затишку та гарного настрою

Читати детальніше