Як відновитися після Короновірусу - ТСН

Як відновитися після Короновірусу - ТСН зображення 1

Лікар клініки "Літус" Ірина Літус розповідає tsn.ua про "метод спортсменів".

Після перенесеного COVID-19 люди часто скаржаться на швидку стомлюваність та задишку.

Лікарі помітили, що навіть люди, які перехворіли на COVID-19 у легкій формі, після одужання скаржаться на швидку стомлюваність та задишку. За словами медиків, ці симптоми вказують на легку дисфункцію легень: вони частково втрачають здатність забирати кисень з повітря та транспортувати його органами.

Через рік багато фахівців по всьому світу прийшли до думки, що всі пацієнти, які перенесли COVID-19, потребують додаткової реабілітації після коронавірусу.

"COVID-19 відрізняється вражаючою неоднорідністю симптомів - і в цьому його головна небезпека. У пацієнтів із тяжкою гіпоксією (низьким рівнем кисню в крові) може бути як виражена задишка, так і спокійне дихання, що навіть породило термін "щаслива гіпоксемія", - розповідає лікар клініки "Літус" Ірина Літус.

Одним із найефективніших фізіологічних методів відновлення, за її словами, є інтервальна гіпокситерапія (ReOxy-терапія).

"Метод заснований на дозованому та помірному зниженні рівня кисню у вдихуваному повітрі. Відомо, що у відповідь на контрольоване короткочасне зниження надходження кисню відбувається активізація всіх адаптаційних механізмів та стимуляція відновлення організму за рахунок внутрішніх ресурсів", - говорить лікар.

Ця процедура не нова, гіпокситерапію вже давно використовують у спорті, зокрема рекомендують проходити курс для підготовки організму у разі серйозних фізичних навантажень (наприклад, перед участю в марафоні або перед підйомом на Еверест).

Що таке гіпокситерапія? 

У 2019 році американські та британські вчені провели дослідження та дійшли висновку, що нестача кисню може позитивно впливати на роботу організму.

У період короткочасної гіпоксії клітини організму включають особливий режим та використовують усі додаткові ресурси, переходячи на більш високий рівень енергозабезпечення. В результаті зростає кількість клітин, які переносять кисень, активізуються відновлювальні процеси. Організм активно використовує можливості, які раніше були неактивні.

Що таке інтервальна гіпокситерапія? 

Це фізіотерапевтичний метод допомагає відновити рівень кисню у крові. Метод не новий, раніше його активно використали у спортивній медицині для відновлення спортсменів. Також гіпоксітерапія популярна серед любителів гірських сходжень. За допомогою процедури можна підготувати організм до високогірних умов та адаптуватися до розрідженого повітря.

Докладніше про процедуру ReOxy дивіться тут.

Стаття ТСН

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Написати коментар
Детальніше

Дивіться інші статті ALFA-блогу

Спеціальне крісло – важливий атрибут будь-якого педикюрного кабінету

Меблі - це не тільки предмети інтер'єру салону, а й вироби, що служать для створення певних, комфортних умов.

Читати детальніше

З Днем медичного працівника!

Прийміть найщиріші вітання і побажання!

Читати детальніше

Asclepion BodyLab на сторінках Les Nouvelles Esthetiques

Тріумфальна поява ексклюзивної новинки від лідера лазеробудування Asclepion Laser Technologies

Читати детальніше