Колонка експерта: все, що тобі треба знати про лазерне шліфування обличчя

Колонка експерта: все, що тобі треба знати про лазерне шліфування обличчя зображення 1

Сезон пілінгів офіційно відкритий, тому beauty-редакція www.cosmo.com.ua вирішила докладніше дізнатися про їхні види у спеціаліста - Владлени Аверіної, лікаря-дерматолога, власниці Averina Clinic

Владлена розповіла про відмінності між хімічним пілінгом та лазерним шліфуванням, пояснила, кому підійде та та інша процедура, а також дала кілька цінних порад щодо догляду за шкірою після процедур:

Є кілька видів пілінгів: хімічні, фізичні та механічні. Лазерне шліфування - один з підвидів фізичного пілінгу, який відбувається за допомогою світла.

Якщо ж порівнювати хімічний пілінг та шліфування, то відмінності тут є: перші бувають поверхневими, серединними та глибокими. Серединний пілінг та серединне фракційне шліфування лазером відрізняються за ефектом: лазер не тільки оновлює рельєф, він помітно ущільнює, підтягує та регенерує шкіру, завдяки чому вона виглядає молодшою. Хімічний пілінг у цьому плані не всесильний - він допомагає зняти ороговілий шар, освітлює гіперпігментацію і трохи зменшити виразність зморшок.

Які проблеми можна вирішити за допомогою лазерного шліфування, а які за допомогою пілінгу?

Тотальне лазерне шліфування відмінно працює з рубцями і слідами пост-акне та глибокими зморшками, хімічні пілінги хороші для боротьби з гіперпігментацією та розширеними порами. Глибокі фенолові пілінги є ефективними і для зміни якості шкіри, проте реабілітація тут складе близько місяця. Постпроцедурний період реабілітації у випадку з лазерним шліфуванням становить 10-12 днів.

Кому показані та та інша процедури?

Лазери є не у всіх салонах та клініках, тому що це дороге задоволення, хімічні пілінги більш доступні та поширені. Лазери, зокрема фракційні, показані тим, кому необхідний ліфтинг і ущільнення шкіри - це дуже ефективна процедура, що омолоджує. Пілінгів існує безліч, але й однієї процедури для досягнення результату не вистачить, якщо у пацієнта немає можливості призупиняти соціальне життя.

Наскільки це болісно та який період реабілітації?

Перед проведенням лазерного шліфування можна використовувати креми-анестетики, тому сама процедура цілком терпима, але перший день після неї шкіра може відчувати певний дискомфорт. Якщо ми говоримо про не глибокі хімічні пілінги, вони практично безболісні і не доставляють особливих неприємних відчуттів у період реабілітації. Після них шкіра відновлюється і лущиться близько 5-7 днів. Для порівняння лазерне шліфування аналогічної глибини має на увазі 3-5 днів реабілітації з набагато менш вираженим відлущуванням шкіри, але з її потемнінням.

Скільки процедур шліфування треба зробити, щоб, наприклад, позбутися рубця?

Залежно від цього, який це рубець. Якщо рубець гіпертрофічний, йдеться про 1-2 процедури. Якщо рубець атрофічний, тобто не виступає над рівнем шкіри, необхідно комбіноване лікування: лазер, ін'єкційні процедури, топічні (поверхневі) засоби. В цьому випадку складно заздалегідь говорити про кількість процедур – важливо спостерігати за шкірою у динаміці.

Розкажіть про фракційний пілінг шкіри як метод омолодження

Пілінг називається фракційним, тому що під час процедури методом фототермолізу епідерміс пошкоджується на певну глибину, завдяки чому запускаються процеси природної регенерації, вироблення колагену та нових судин. Через два тижні вже видно результат: шкіра стає одноріднішою, вирівнюється рельєф, звужуються пори, а через пару місяців проявляється помітний ефект підтяжки обличчя, тому процедура особливо актуальна для власниць зрілої шкіри. В Averina Clinic ми використовуємо ербієвий лазер Asclepion - найсучасніший апарат на ринку процедур високоточної фракційної терапії.

Як доглядати за шкірою після процедур лазерного шліфування та пілінгів?

Від постпроцедурного догляду за шкірою в цьому випадку залежить 50% результату, тому надзвичайно важливо дотримуватись рекомендацій, які дав дерматолог. При лазерному шліфуванні важливо виключити ймовірність інфікування, тому вмиватися можна лише наступного дня після процедури - дозволено хіба обробити обличчя хлоргексидином. Уся декоративна косметика виключається. Потім використовуються спеціальні заспокійливі гелі, які зазвичай видаються в клініці, з аптечних можна купити пантенол або бепантен. З 4-5 дня важливо підключити освітлювальні засоби, щоб не спровокувати появу або посилення пігментації. Найголовніший момент, який, на жаль, часто ігнорують — не торкатися скоринок на шкірі і не намагатися самостійно їх зняти.

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Написати коментар
Детальніше

Дивіться інші статті ALFA-блогу

Прямий ефір: "Як побудувати успішний бізнес з лазерами. Думка професіоналів"

Дізнайтесь думку професіоналів у прямому ефірі на Cosmetology PRO.Bhub

Читати докладніше

Ексклюзивний шоурум STARPOOL

Довгоочікувана подія! Ексклюзивний шоурум STARPOOL в Україні відкрито!

Читати докладніше

СПА-процедури орієнтовані на чоловіків - коротко про найбільш популярні з них

Види процедур орієнтованих на чоловіків дуже різноманітні

Читати докладніше