Короткий гід за апаратними процедурами: мікроструми, RF-ліфтінг, LED, оксимезотерапія, SMAS-ліфтінг

Апаратні методики в косметології використовують давно та успішно. Проте всі вони викликають питання у звичайних людей: а що вміють апарати*? А це безпечно? Чи боляче? У цьому огляді розглянемо найпопулярніші процедури, які пропонує косметичний ринок.

Дякую за консультацію та допомогу у підготовці матеріалу фахівців Alfa Spa – компанії-постачальника косметологічного обладнання

Мікроструми

Мікрострумова терапія – популярна салонна послуга, яку зараз пропонують практично скрізь. В її основі лежить вплив на шкіру постійним струмом малої сили – від 20 до 820 мКа та напругою 11-14В. На сьогоднішній день апаратів існує досить багато, принцип дії у них схожий, звичайному користувачеві вловити різницю складно, це питання вибору клініки/косметолога. Чим дорожчий апарат і, відповідно, послуга, тим комфортніше відчуття і наочний ефект.

Короткий гід за апаратними процедурами: мікроструми, RF-ліфтінг, LED, оксимезотерапія, SMAS-ліфтінг зображення 1

Що вміють струми? Основне – відновлення мембранного потенціалу клітин, тобто заряду всередині клітини та її поверхні. Це, у свою чергу, призводить до нормалізації обмінних процесів у клітинах, відновлює активність фібробластів, покращує мікроциркуляцію. Результат – ущільнення шкіри за рахунок стимуляції вироблення колагену, свіжіший вигляд шкіри, ліфтинг. Цікаво, що струмам зараз приписують і меланостатичну дію: вони заспокоюють меланоцити і, відповідно, допомагають у освітленні шкіри.

Рекомендований курс салонних струмів – 10 процедур/10 тижнів. Після підтримувати результат радять однією процедурою на місяць. До речі, мікроструми ніколи не роблять самі по собі, вони є частиною комплексних доглядів. У цьому сенс: використання мікрострумів допомагає косметиці проникати глибше.

Салонні мікроструми та домашні гаджети – їх взагалі можна порівнювати? Фахівці стверджують, що гаджети не можна розглядати всерйоз, мовляв, користувач не зможе їх правильно та якісно застосувати. Це момент, з яким особисто я б посперечалася: особистий досвід із NuFace доводить – це працює навіть у звичайних (читай невмілих) руках.

Протипоказання: процедуру зі струмами не можна робити за наявності кардіостимулятора і якщо на шкірі є активні запалення.

LED-терапія

Короткий гід за апаратними процедурами: мікроструми, RF-ліфтінг, LED, оксимезотерапія, SMAS-ліфтінг зображення 2

LED-терапія – вплив на шкіру світлом із різною довжиною хвилі. У різних видів світла різні спецефекти: синій має антибактеріальну дію і допомагає в корекції акне, зелений – заспокоює, червоний стимулює синтез колагену. Вплив на шкіру світлом – вивчений процес, докази ефективності цього є теж. Ось, наприклад, результати подвійного сліпого контрольованого випробування, опубліковані у Журналі фотомедицини та лазерної хірургії у 2012 році – у його рамках спостерігали, як вплив червоним світлом впливає на синтез колагену та зменшує виразність зморшок.

Світло проникає в шкіру на глибину 2,5 мм, до 30% доходить підшкірно-жирової клітковини, говорить про LED-терапію лікар-дерматовенеролог, сертифікований тренер AlfaSPA Development Олена Баранова. Щоб помітити ефект від впливу світлом, потрібно пройти від 6 до 10 процедур. Терапію світлом найчастіше використовують разом з іншими методами, комбінують із косметичним доглядом.

А далі найцікавіше: чи салонні LED-лампи відрізняються від домашніх гаджетів, які також лікують світлом? Так, та ще й як. Ви напевно помітили (і це можна побачити на фото), що професійні лампи набагато більші за розміром, ніж будь-який з доступних для дому гаджетів. І в них дуже багато лампочок (діодів). Справа в тому, що на ефективність лампи впливає відразу кілька показників: потужність, форма імпульсу, щільність енергії та інтенсивність світла – тільки синергія параметрів забезпечує заявлений результат. Детальні технічні характеристики надають лише виробники серйозних апаратів.

Оксимезотерапія

Це процедура, під час якої шкіру обприскують чистим киснем зі спеціального апарату з насадкою. Кисень - це газ, хіба може щось робити для шкіри, кудись проникати? Виявляється, так. Під тиском він допомагає косметиці проникати у глибші шари шкіри, покращує мікроциркуляцію, робить мікромасаж, забезпечує дренаж, усуває сліди втоми та всіляко бадьорить.

Бадьорить, до речі, не тільки шкіру, після кисневих процедур з'являється почуття розслабленості, як після гарного відпочинку. Часовий догляд із киснем ще часто прирівнюють біля прогулянки у горах.

Апаратів для кисневої терапії є кілька видів, всі вони відрізняються за своїми функціями, мають маніпули різного призначення, поєднують масажне та LED-вплив. Деякі в комплекті мають кисневу маску: можна подихати О2 на завершення догляду.

Існують, до речі, дуже схожі на оксимезотерапію процедури, які з нею легко сплутати: деякі апарати використовують звичайне повітря замість кисню. А це вже зовсім інша історія.

RF-ліфтінг

Короткий гід за апаратними процедурами: мікроструми, RF-ліфтінг, LED, оксимезотерапія, SMAS-ліфтінг зображення 3

Абревіатура RF розшифровується як Radio Frequency – це вплив на шкіру електричним струмом у радіочастотному діапазоні. При контакті зі шкірою він прогріває тканини, «діставляючи» до дерми та підшкірно-жирової клітковини. Внаслідок нагрівання відбувається денатурація колагенових волокон, що призводить до підвищення активності фібробластів. Суть методу – у травмі, яку викликає нагрівання тканин, але ця травма контрольована. У відповідь на пошкодження шкіра кидає всі свої ресурси на відновлення, що і пояснює комплексний ефект, що омолоджує і покращує зовнішній вигляд шкіри.

З якими проблемами працює RF-ліфтинг? Це процедура для корекції стану зрілої шкіри: зменшення мімічних зморшок та тонких ліній, усунення складок та провисань тканини, судинної сітки та розширених пор.

Така процедура показана у зрілому віці за наявності перерахованих естетичних проблем. У RF-ліфтинг є цілий ряд протипоказань - обов'язково запитайте свого лікаря про них.

До речі, RF-ліфтинг роблять також для губ: наприклад, ізраїльський бренд апаратів для RF-ліфтинга Viora пропонує процедуру безін'єкційного збільшення губ. Називається вона Plump RF

SMAS-ліфтинг

Тут логічно почати з передісторії: раніше з метою отримання ефекту так званого ліфтинг використовували хірургічні методи - робили операції з підтяжки шкіри. Це тривало доти, доки вчені, уважно вивчивши анатомію обличчя, не розповіли світові про існування SMAS – комплексу структур під шкірою, який називають поверхневою м'язово-апоневротичною системою. Результати досліджень дали зрозуміти, що обличчя старіє не лише на рівні шкіри. Власне, SMAS-ліфтинг – це підтяжка тих самих підшкірних структур. Робота саме з ними, а не зі шкірою, робить результат процедур, що омолоджують, більш м'яким, але тим не менш помітним.

Один з методів SMAS-ліфтинга – неінвазивний (тобто не трубуючий порушення цілісності шкіри – проколів та розрізів) – високоінтенсивний сфокусований ультразвук. Метод схвалений FDA. Апаратів, які можуть впливати на SMAS ультразвуком кілька, один з них – Ulthera.

Суть процедури SMAS-ліфтингу вплив ультразвуком, який у свою чергу створює лінії нагріву в тканинах. По цих лініях з часом тканини дадуть усадку, що забезпечить ефект, що підтягує. Таким чином, SMAS-ліфтинг - це терапевтичний метод впливу на тканини з метою їх скорочення, також ультразвуковий вплив робить жирові пакети на обличчі компактнішими.

Кому підійде SMAS-ліфтинг? Пацієнтам із щільною шкірою та деформаційним типом старіння, при пастозності обличчя, при наявності малярних мішків та гриж під очима – так, ультразвуком можна впливати і на зону навколо очей.

У чому відмінність RF-ліфтинга від SMAS-ліфтинга? RF-ліфтинг працює лише на рівні шкіри, а SMAS-ліфтинг – лише на рівні зв'язкового апарату.

Стаття Beauty Advisor

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Написати коментар
Детальніше

Дивіться інші статті ALFA-блогу

РОЗКІШ ТА СМАК – id.interior design

Всеукраїнське спеціалізоване видання про дизайн інтер'єру id.interior design в останньому випуску пише про міланські тренди та шикарні дизайн-шедеври на цю тему

Читати детальніше

Online-презентація інноваційної новинки HydroPeptide Optimist

Унікальний ALFA-вебінар! ONLINE-презентація інноваційної новинки HydroPeptide OptiMist!

Читати детальніше

Листи з фронту: за підтримки HydroPeptide

Проєкт за підтримки HydroPeptide про історії героїнь, що пішли до війська і щодня рятують життя та звільняють території

Читати детальніше