Лазерна епіляція: все, що потрібно знати

Лазерна епіляція: все, що потрібно знати зображення 1

Волосся на жіночому тілі — це нормально. Стандарти краси сьогодні переосмислюються та стають різноманітними. Повна відсутність волосся всюди, крім голови, вже не вважається обов`язковим. Головне — бажання, а не нав’язані стандарти краси.

Сьогодні beauty-редакція www.cosmo.com.ua вирішила докладно розповісти про ефективний метод видалення небажаного волосся —лазерну епіляцію.

Як з`явилася лазерна епіляція?

Коли вчені винайшли лазер, який працював за рахунок світла, це була революція в науковій думці. Спочатку з’явився рубіновий лазер. Епіляція — одна з перших естетичних процедур, в яких його застосовували. Пізніше з`явився олександритовий лазер. І, зрештою, прийшло покоління абсолютно нових лазерів — діодних. Саме вони поєднують безпечність з ефективністю й використовуються все частіше.

Як працює діодний лазер?

Основний принцип роботи будь-якого лазера — селективний фототермоліз. Лазерний промінь вибірково поглинається мішенями в шкірі. Це означає, що він здатний впливати на волосся, практично не впливаючи на шкіру.

Довжина світла лазерів в апаратах останніх поколінь Asclepion MeDioStar Monolith і Asclepion Epilab — 810 нанометрів. Це дає ідеальне поглинання пігментом меланіном. У волоссі більше меланіну, ніж в шкірі. Тому в першу чергу саме волосся поглинає світло і розігрівається до температури коагуляції, тобто зварювання.

Лазерна епіляція: все, що потрібно знати зображення 2

У лазери Asclepion MeDioStar Monolith і Asclepion Epilab додали 30% діодів з іншою довжиною хвилі — 940 нанометрів. Вона добре поглинається гемоглобіном, який переносить кисень в еритроцитах. Навіщо це потрібно? До кожного волоска підходить тонка судина, яка його живить. За допомогою лазера ця судина теж розігрівається і склеюється. В результаті завдяки подвійному механізму епіляції ми знищуємо зародки волосся і перекриваємо їм живлення, забезпечуючи ефективність і на світлому, і на рудому волоссі.

Волосся росте в різному темпі: поки одна волосинка тільки прокльовується, друга вже знаходиться в активній фазі росту, а третя — готова випадати. Через цю фізіологічну особливість волосся неможливо видалити одразу і назавжди. Під час епіляції ми взаємодіємо тільки з волоссям в активній фазі росту — ті, які живляться через судину. Одночасно в цій стадії знаходиться 10-30% волосся. За одну процедуру ми можемо зачепити лише їх.

Наш організм заточений на регенерацію. Через це після 3-4 процедури може відбутись феномен, у якому організм розбудить всі "сплячі" волоски, і їх зростання посилиться. Таке трапляється не завжди, але це нормально. Більш того, це навіть добре: "розбуджені" волоски переходять в активну фазу зростання, а значить — їх можна без проблем видалити.

Скільки процедур потрібно, щоб помітити результат?

Курс процедур — від 6 до 10. Це залежить від початкової кількості волосся, їхнього кольору і товщини, від гормонального статусу пацієнтки. Вау-ефект гладкої шкіри можливий, це не міф — але важливо системно з`являтися на процедурах. Між ними — зручна для пацієнта кількість часу. Друга процедура призначається на місяць після першої, третя — через півтори, четверта — через два, і так далі. 

Щоразу інтервал збільшується на половину місяця, адже з кожним разом кількість волосся зменшується, а волоски стоншуються і втрачають інтенсивність кольору. Поки ми робимо епіляцію — ніякого шугаринга. Можна тільки голити цю зону. До речі, цей процес стає легше, тому що волосся стає м`якше. 

Покращення помітні відразу, але масштабними і очевидними вони стають після 3-4 процедури. Курс займає в середньому рік.

Як готуватися до лазерної епіляції і доглядати за шкірою після процедури?

За 6-12 годин волосся потрібно акуратно зголити свіжою бритвою з хорошим гелем, щоб не було подразнень і пошкоджень. Фоточутливість шкіри підвищують ефірні олії таі парфуми. Якщо ти любиш парфумовані дезодоранти, за кілька тижнів до процедури бажано перейти на антиперспіранти без запаху. Те ж стосується кремів і обгортань з оліями — шавлії, кориці та інших.

Лазер підсушує шкіру. Під час проходження курсу особливу увагу потрібно приділити зволоженню і після душу наносити засоби з алое або гіалуроновою кислотою. Це відновить бар`єр шкіри і підготує її до наступних процедур. Перші 3-4 дні після процедури не варто ходити в сауни, приймати гарячі ванни, активно скрабувати шкіру і використовувати абразивні мочалки, активно тренуватись. Два тижні після процедури не варто засмагати.

Лазерна епіляція: все, що потрібно знати зображення 3

Які є протипоказання?

Протипоказання до будь-якої фізіотерапевтичної процедури бувають загальні і локальні.

Загальні:

  • активна онкологія і період в 5 років після перенесеної операції або втручання;

  • вагітність і період лактації;

  • гострі інфекції — скарлатина, вітрянка, навіть грип і ГРВІ.

  • загострення і декомпенсація будь-яких захворювань внутрішніх органів.

  • найчастіше питання — цукровий діабет. Якщо людина стежить за рівнем цукру, правильно харчується і проходить лікування, їй можна робити лазерну епіляцію. Якщо живлення тканин порушено, то епіляція, як і інші активні процеси, заборонена.

  • тромбофлебіт. Навіть якщо тромбофлебіту немає, великі варикозні судини краще обходити.

  • підвищена чутливість до світла.

Місячні не є протипоказанням — хіба що з точки зору гігієни. Крім того, підвищується чутливість, і може бути некомфортно. Але загалом епіляція під час місячних нічим не страшна.

Локальні протипоказання продиктовані властивістю лазера поглинатися меланіном і гемоглобіном — тобто кольоровими субстанціями. Тому він відмінно поглинається татуюваннями. В такому випадку буде сильний глибокий опік. Кольорові татуювання — важливе протипоказання. Їх потрібно заклеювати спеціальним пластиром і додатково прикривати рукою. Така ж логіка стосується родимок, великих венозних вузлів і невусів.

Стаття www.cosmo.com.ua

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Написати коментар
Детальніше

Дивіться інші статті ALFA-блогу

Asclepion на першому міжнародному конгресі АМВС "Дні високої естетичної медицини"

Унікальна можливість поєднати відпочинок та навчання! 21-23 серпня Одеса чекає на вас з мегаподією цього літа!

Читати детальніше

ALFA-команда на Міжнародному конгресі АМВС "Дні високої естетичної медицини"!

Мега-подія літа 2021 завершено!

Читати детальніше

Таємниці краси Даші Астаф'євої та Богдана Юсипчука. Апаратна косметологія обличчя

Колаборація ALFA MEDICAL & SPA DEVELOPMENT з проєктом «Шо у Массанги», розкриваємо таємниці краси співачки Даші Астаф'євої, актора та телеведучого Богдана Юсипчука

Читати детальніше