Нові технології: реабілітація після COVID-19

Понад рік ми живемо в умовах глобальної пандемії. Тому турбота про здоров'я – найважливіший пріоритет.

Лікарі помітили, що навіть люди, які перехворіли на COVID-19 у легкій формі, після одужання скаржаться на швидку стомлюваність та перепочинок. Ці симптоми вказують на легку дисфункцію легень: вони частково втрачають здатність забирати кисень з повітря та транспортувати його органами.

Через рік багато фахівців по всьому світу прийшли до думки, що всі пацієнти, які перенесли COVID-19, потребують додаткової реабілітації після коронавірусу. Ціль: підвищити стійкість організму до нестачі кисню.

Нові технології: реабілітація після COVID-19 зображення 1

Одним із найефективніших фізіологічних методів відновлення є метод інтервальної гіпокситерапії або ReOxy-терапія. Багато лікарів вже включають кисневу терапію до програм реабілітації пацієнтів та спостерігають позитивні результати.

Чому гіпоксітерапія працює?

У 2019 році американські та британські вчені провели дослідження та довели, що нестача кисню може позитивно впливати на роботу організму. У період короткочасної гіпоксії клітини організму включають особливий режим і використовують усі додаткові ресурси, переходячи на більш високий рівень енергозабезпечення. В результаті зростає кількість клітин, що переносять кисень, активізуються відновлювальні процеси. Організм активно використовує можливості, які раніше спали.

Нові технології: реабілітація після COVID-19 зображення 2

Це фізіотерапевтичний метод, що допомагає відновити рівень кисню в крові. Метод не новий, раніше його активно використовували у спортивній медицині на відновлення спортсменів. Також гіпоксітерапія популярна серед любителів гірських сходжень. За допомогою процедури можна підготувати організм до високогірних умов та адаптуватися до умов розрядженого повітря.

У чому суть гіпоксітерапії?

Суть методу в дозованому та помірному зниженні рівня кисню у вдихуваному повітрі. У відповідь на контрольоване короткочасне зниження надходження кисню організм реагує на природну активізацію всіх адаптаційних механізмів.

В Україні багато клінік використовують для відновлювальних процедур апарат ReOxy, який автоматично визначає рівень адаптаційних можливостей організму та відповідно до індивідуальних показників “підлаштовується” під пацієнта. Апарат автоматично розраховує індивідуальні параметри навантаження та підтримує їх протягом усього майбутнього тренування. Такий підхід працює на максимально-точний підбір необхідного впливу і дозволяє досягти тривалого ефекту.

У журналі Respiratory Physiology Neurobiology вийшла стаття відомого вченого в галузі високогірної медицини професора пульмонології Густаво Зуб'єто-Каллехо. У статті професор проаналізував епідеміологічні дані щодо COVID-19 у Тибеті та високогірних районах Болівії та Еквадору.

Автори пишуть: «Наш епідеміологічний аналіз пандемії COVID-19 чітко вказує на зниження поширеності та впливу інфекції SARS-CoV-2 у популяціях, що живуть на висоті понад 3000м над рівнем моря. Причина зниження серйозності глобального спалаху COVID-19 на великій висоті може бути пов'язана як з екологічними, так і фізіологічними факторами. Додаткова фізіологічна акліматизація життя великих висотах пов'язані з посиленням вентиляції, транспорту кисню і підвищенням оксигенації тканин».

Це найкраще пояснення, як дозовані гіпоксичні тренування на апараті ReOxy можуть стати серйозною профілактикою захворювання або захистити наш організм від грізних наслідків COVID-19.

В чем особенность ReOxy-терапии

Апарат ReOxy - єдиний у світі має технологію нормобаричної гіпоксітерапії. Процедура на апараті імітує високоінтенсивне інтервальне тренування у високогір'ї, зміцнюючи здоров'я та серцево-судинну систему, підвищує імунітет, омолоджує, покращує всі фізичні норми, стимулює нормалізацію ваги.

Нові технології: реабілітація після COVID-19 зображення 3

ReOxy-терапія підвищує стійкість до нестачі кисню за рахунок тимчасової гіпоксії. Термін «гіпоксія» широко застосовується в практичній медицині як вказівку на зниження вмісту кисню в крові, окремих органах та тканинах організму. Виникає такий стан з різних причин - при нестачі кисню (наприклад, в горах), через проблеми з легень, порушення кровообігу або через низький вміст еритроцитів і гемоглобіну в крові. COVID-19 відрізняється вражаючою неоднорідністю симптомів – і в цьому його головна небезпека. У пацієнтів з тяжкою гіпоксією (низьким рівнем кисню в крові) може бути як виражена задишка, так і спокійне дихання, що породило термін «щаслива гіпоксемія». В умовах глобальної пандемії ReOxy-терапія зарекомендувала себе як найбільш ефективна технологія для відновлення пацієнтів після COVID-19.

Як відбувається процедура?

Нові технології: реабілітація після COVID-19 зображення 4

Пацієнт дихає через маску короткими інтервалами (6-7 хвилин) гіпоксичним повітрям, яке чергується з подачею повітря збагаченого киснем. В результаті організм "повертається" до нормального рівня забезпечення киснем. ReOxy-терапія як спосіб реабілітації призначається та проводиться лише під контролем лікаря.

Клініки, де можна пройти курс гіпоксітерапії:

Де стоїть REOXY в Україні?

- ЛІТУС, Київ
- Selfich Club, Київ
- EDEM RESORT Medical &, SPA Львів
- Age and Beauty Control Clinic, Харків
- ONFIT family club, Дніпро
- ПОЛІНАР, Одеса

 

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Написати коментар
Детальніше

Дивіться інші статті ALFA-блогу

Ефективні та безпечні: гід по мікрострумах

Про те, чим хороша мікрострумова терапія та як вона працює, розповідає для VOGUE UA лікар-дерматовенеролог, головний тренер ALFA Development Олена Скрипнікова

Читати докладніше

Б'юті амбасадор Даша Астаф’єва

Даша Астаф’єва, б'юті амбасадор компанії ALFA Development, вже багато років користується американською професійною космецевтикою HydroPeptide.

Читати докладніше

Як зберегти красу під час тривалого онколікування

Про свій досвід роботи з пацієнтами, які страждають на онокологічні захворювання поділилась Олена Скрипнікова, лікарка-дерматовенерологиня

Читати докладніше