Повертаємо красу: естетична корекція шрамів під час війни

Повертаємо красу: естетична корекція шрамів під час війни зображення 1

Це історія про те, як на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну декілька косметологічних клінік взялися лікувати шрами на понівечених уламками снарядів обличчях молодих жінок, і що з цього вийшло, висвітлює редакція Marie Claire у першому номері журналу, який вийшов з 24 лютого.

Маленька ініціатива, яка на початку масштабної війни почалася з однієї пацієнтки, наразі масштабувалась у всеукраїнський проєкт, у якому беруть участь клініки та спеціалісти з різних міст України.

Леся, 30 років, намагалася зі своєю родиною виїхати з Чернігова, який щоденно перебував під артвогнем та авіаударами. Чоловік і родичка загинули, а дворічну дитину Леся прикрила своїм тілом, отримавши численні уламкові ураження обличчя і рук від вибуху автівки. Були пошкоджені очі. Саме від офтальмолога з лікарні Феофанія, який врятував око молодій жінці, Леся потрапила на огляд до дерматолога Владлени Аверіної до київської клініки Аverina Clinic. У шкірі обличчя і рук залишилося більше сотні елементів чорного пластику. За їх видалення і лікування рубців взялися фахівці. 

Так почалась історія великого проєкту, до якого доєдналися лікарі та клініки багатьох міст України.

Новини про покалічених вибухами мирних людей стали нашою буденністю, яку соціальні мережі прикривають наліпкою «Несприятливий контент». Але що відбувається з пораненими далі, ми зазвичай не знаємо. Понівечені люди бачать цей «несприятливий контент» щодня у дзеркалі. У квітні на сторінці інстаграм Аverina Clinic вперше з’явилось оголошення про безкоштовне безстрокове лікування шрамів у пацієнтів, які отримали уламкові та опікові травми під час війни.

Повертаємо красу: естетична корекція шрамів під час війни зображення 2

Владлена Аверіна: 

«Ми почали безкоштовно лікувати наслідки уламкових та опікових ушкоджень шкіри. Найчастіше – це обличчя, але можуть бути й інші відкриті ділянки тіла: область декольте, рук, – каже докторка. –  Ми не беремося за свіжі пошкодження та у гострий період загоєння. Це прерогатива хірургів та комбустіологів. До нас потрапляють пацієнти із травмами у стані початкових рубцевих змін. Тобто через 4-8 тижнів після травми».

Пацієнти клініки зазвичай – молоді жінки, але в Аverina Clinic працюють і з підлітками починаючи з 14-річного віку з письмового дозволу батьків. Наразі Владлена завжди на зв’язку з хірургами Феофанії, які лікують поранених бійців. Фахівці розробляють спільну стратегію подальшої естетичної корекції шрамів. 

Яку допомогу можуть запропонувати в Аverina Сlinic?

«Роботу з рубцями, а саме – лазерну терапію: шліфування, видалення уламків. Залежно від виду уламків – пластик, метал–ми обираємо метод вилучення зі шкіри: механічний, лазерний чи радіохвильовий, –пояснює Владлена. Так само в нашому арсеналі – ін’єкційні методи роботи з рубцями. Ми обираємо стратегію лікування індивідуально для кожного пацієнта, залежно від рубцевих змін шкіри: чи то вони гіпертрофічні, чи атрофічні. Нормотрофічні рубці не є проблемою, будь-яке лікування ми повинні зводити до малопомітних нормотрофічних рубців. Це означає, що рубець на одному рівні зі шкірою.

Якщо бачимо формування гіпертрофічного рубця (тобто «плюс тканина»), – працюємо лазером. Відбувається миттєве випарювання (абляція) до вирівнювання рельєфу. При формуванні атрофічних рубчиків («мінус тканина»), можемо запропонувати фракційну дію лазера, піксельний ТСА-пілінг, а також субцизію, тобто механічну дію голкою». Ці процедури в клініці проводить лікарка-дерматологиня Олена Гриша. 
В арсеналі Averina Clinic є також ін’єкційні методики: гіалуронова кислота у поєднанні з амінокислотами або з янтарною кислотою, плазмотерапія, полінуклеотиди.

«Полінуклеотиди стоять на першому місці у роботі з рубцевими змінами, – каже докторка Аверіна. – Вони – потужний стимулятор колагену та імунної функції шкіри, так само вони впливають на судинний фактор росту».Залежно від рубцевих змін тканин фахівці клініки підбирають індивідуальний протокол та поєднання методик. 

«Лазерну та радіохвильову дію та плазмотерапію ми проводимо безкоштовно, це безстрокова акція Averina Clinic. Ми маємо власний німецький лазер Aslepion MCL 31, на якому проводимо маніпуляції в будь-якій необхідній пацієнтові кількості. Що стосується ін’єкційних процедур, то ведемо переговори з дистриб’юторами про те, щоб нам надавали препарати як гуманітарну допомогу для лікування пацієнтів із подібними станами, або знижки на закупівлю препаратів. Будемо раді, якщо компанії-дистриб’ютори долучатимуться до нашого проєкту», – закликає Владлена.

Повертаємо красу: естетична корекція шрамів під час війни зображення 3

«Лікування призначають залежно від того, який вид пошкодження має пацієнт. Найчастіше це курс процедур від одного разу на тиждень, як у випадку з дрібними уламковими ушкодженнями обличчя у Лесі. В її випадку було механічне та лазерне видалення по шматочку після знеболювання. Все одразу видалити було практично неможливо: сотні уламків, кожен потрібно було обробляти та видаляти окремо, – пояснює доктор Аверіна. – На початку лікування ми розписуємо весь протокол, і, якщо людина не має можливості приїжджати до нас у клініку, можна знайти клініку, яка працюватиме за цим протоколом», – пояснює Владлена.

У червні Офіс першої леді запустив Національну програму психосоціальної підтримки для людей, котрі постраждали під час бойових дій. 

Ця ініціатива надихнула мене створити проєкт, який допоможе людям корегувати фізичні шрами паралельно з душевними. Адже, коли ти підходиш до дзеркала і бачиш сліди цієї війни на обличчі, це морально важко, а для молодих жінок – часом нестерпно. 

Наша ідея створити платформу, що координуватиме між собою пацієнтів, які отримали уламкові та опікові травми обличчя та тіла, з лікарями та клініками, які можуть і хочуть надати їм допомогу. Назва платформи «Заграва», що означає сяйво, відсвічування світла.

На платформі буде перелік клінік, які надають допомогу пацієнтам, що потребують естетичної корекції рубців. Це полегшить завдання пацієнтам знайти допомогу у своєму або найближчому місті, а також отримати інформацію, на яких умовах клініка готова прийняти їх на лікування.

До проєкту вже приєдналися клініки та лікарі з Києва, Чернігова, Одеси, Дніпра, Вінниці. Також ми раді, що нас підтримали дистриб’ютори та виробники препаратів краси, які ми використовуємо у протоколах лікування. Це українські компанії «Гіалуаль» та A-Рlasma, а також Academy of Advanced Aesthetics, ANK Aesthetic Group.

Статтю шукайте на сторінках MarieClaire Ukraine, випуск Осінь 2022

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Написати коментар
Детальніше

Дивіться інші статті ALFA-блогу

З Днем Незалежності України!

Щирі привітання від ALFA MEDICAL & SPA DEVELOPMENT

Читати детальніше

ALFA Development продовжує підтримувати ЗСУ!

5 000 000 грн на підтримку ЗСУ з березня по червень!

Читати детальніше

ZEROBODY у Києві!

Даша Астаф'єва спробувала унікальну кушетку Starpool Zerobody

Читати детальніше