Що таке ReOxy-терапія і чому її застосовують після COVID-19

Які наслідки для здоров'я має вірус і що можна зробити, щоб відновитися після тяжкої хвороби? Розібратися в цих питаннях «РБК Стиль» допоміг Олег Глазачов, професор кафедри фізіології Січенівського університету

Коронавірусна інфекція може мати наслідки для людини, навіть якщо вона хворіла у легкій формі. Зараження призводить до збою роботи внутрішніх систем організму. Насамперед порушуються функції легень, а точніше — їхня здатність забирати кисень з повітря та передавати його далі всім органам. Крім цього, часто виникає ураження нервової та серцево-судинної систем. Пацієнти після виписки зі стаціонару відчувають сильну слабкість і задишку навіть за мінімальних фізичних навантажень.

Головний реабілітолог Росії, професор Галина Іванова заявила, що «реабілітація потрібна всім пацієнтам незалежно від наявності та виразності у них порушених функцій. Але особливо її потребуватимуть пацієнти, які перенесли інфекцію в середньотяжкій і важкій формах».

Одна з технологій відновлення пацієнтів після COVID-19, яку використовують сьогодні у всьому світі, – AI MEDIQ REOXY. Вона підвищує стійкість до нестачі кисню та покращує переносимість фізичних навантажень за рахунок тимчасової гіпоксії.

Мало хто знає, що зниження рівня кисню може бути корисним для організму. Головне тут – помірне дозування. Про те, як працює технологія, розповідає Олег Глазачов.

Що таке ReOxy-терапія і чому її застосовують після COVID-19 зображення 1

Олег Глазачов,
професор кафедри фізіології Січенівського університету

Гіпоксія та коронавірус

Термін «гіпоксія» широко застосовується в практичній медицині як вказівку на зниження вмісту кисню в крові, окремих органах та тканинах організму. Виникнути такий стан може з різних причин - при нестачі кисню (наприклад, у горах), через проблеми з легень, порушення кровообігу або через низький вміст еритроцитів та гемоглобіну в крові. Останнім часом термін «гіпоксія» дедалі частіше згадується у зв'язку з коронавірусом.

COVID-19 відрізняється вражаючою неоднорідністю симптомів – і в цьому його головна небезпека. У пацієнтів з тяжкою гіпоксемією (низьким рівнем кисню в крові, який визначається за допомогою спеціальних приладів — пульсоксиметрів) може бути як задишка, так і спокійне дихання. Останнє якраз і ставить лікарів у глухий кут, що навіть породило термін «щаслива гіпоксемія». Серед усіх пацієнтів з Уханя, інфікованих SARS-COV-2, лише 19% скаржилися на задишку. Не мали задишки 62% пацієнтів з тяжким перебігом захворювання та 46% з тих, хто був надалі переведений на штучну вентиляцію легень через виражену дихальну недостатність.

Адже від рівня кисню в організмі залежить кровопостачання клітин, обмін речовин та кількість енергії. Коли його стає недостатньо, нашому організму доводиться адаптуватися - включати заощаджуючі та компенсаційні механізми. Для цього клітини в тканинах і органах спочатку повинні відчути, що їм не вистачає кисню, а як саме це відбувається, вчені не могли зрозуміти десятиліттями. Але у 2019 році американці Грегг Семенза, Вільям Келін та англієць Пітер Реткліфф отримали Нобелівську премію за відкриття молекулярних механізмів адаптації клітин до гіпоксії.

Що таке ReOxy-терапія і чому її застосовують після COVID-19 зображення 2

Методи відновлення після коронавірусу

Один із дієвих методів роботи з наслідками коронавірусу та профілактикою розвитку серйозних ускладнень – перебування в горах. Крістіан Аріас-Рейєс з медичного факультету Університету Лаваля в Квебеку (Канада) припустив, що підвищений рівень УФ-випромінювання на великій висоті може знизити виживання вірусних частинок COVID-19, а фізіологічна висотна адаптація - забезпечити захист організму від вірусних інфекцій.

Однак, на думку доктора Йоханнеса Буртчера зі Швейцарії, низький рівень захворюваності у високогірних районах може бути пов'язаний з природним соціальним дистанціюванням. На жаль, більшість наших співгромадян не мають змоги виїхати в гори і провести там період ізоляції. Цей період «вимушеного простою» організму та відсутність достатнього сонячного світла призвели до зниження фізичного статусу та імунітету загалом, а також до погіршення психологічного стану.

Особливий гірський клімат – не єдиний спосіб реабілітації після COVID-19. Однією з останніх технологій відновлення за допомогою гіпоксії стала ReOxy-терапія, яка полягає в диханні через маску короткими інтервалами (до 6-7 хвилин) гіпоксичним повітрям, що чергується з повітрям, збагаченим киснем. Сенс цієї терапії - повернення до нормального забезпечення киснем, а це одне з пріоритетних завдань як у реабілітації пацієнтів із серцево-судинною патологією, так і хворих після COVID-19.

Кисневе насичення крові та інші життєво важливі параметри вимірюються за допомогою датчиків під час усієї процедури. Якщо рівень кисню в тканинах опускається нижче певних індивідуальних значень, вміст кисню у повітрі, що вдихається, і його обсяг автоматично збільшуються. За своїми характеристиками терапія не має аналогів

Що таке ReOxy-терапія і чому її застосовують після COVID-19 зображення 3

Більш наочно процедуру можна так: пацієнт за лічені хвилини «піднімається» на певну висоту і також швидко «повертається» на рівнину. Причому висота підйому і тривалість перебування «в горах» підбирається суворо індивідуально з урахуванням реакції організму на гіпоксію. Під час сеансу тренування «підйом» та «спуск» повторюються багаторазово.

Незважаючи на те, що апарат «самостійно» розраховує ефективну та безпечну терапевтичну дозу гіпоксії, ReOxy-терапія як метод медичної реабілітації повинна призначатися та виконуватись під контролем лікаря. У той же час, здорові особи або пацієнти, які вже проходили процедури під контролем лікаря, можуть використовувати цей апарат в домашніх умовах.

Перші відомості про можливість застосування даного методу реабілітації пацієнтів після COVID-19 були отримані від професора Роберто Педретті з IRCCS Multimedica (Італія) у травні. В інтерв'ю для Daily Mail 2 червня було згадано, що «професор розпочав випробування потенційно нового реабілітаційного лікування для пацієнтів з COVID-19, які не здатні тренуватися достатньою мірою, щоб відновити ємність легень. У дослідженні будуть використані апарати ReOxy, які забезпечують індивідуально дозовану інтервальну гіпоксично-гіпероксичну терапію (ІГГТ)».

Що таке ReOxy-терапія і чому її застосовують після COVID-19 зображення 4

Де і як використовують технологію REOXY

У Європі апарат зареєстрований як медичний пристрій, і завдяки цьому метод застосовується провідними фахівцями Німеччини, Італії, Швейцарії. Його також використовують у країнах Південно-Східної Азії.

З початку літа метод став доступним у Росії. Симон Мацкеплішвілі, заступник директора з наукової роботи Медичного науково-освітнього центру МГУ ім. М.В. Ломоносова, член-кореспондент РАН, доктор медичних наук, каже: «У медичному центрі МДУ ім. М.В. Ломоносова за час спалаху COVID-19 було розроблено власний протокол лікування коронавірусної інфекції, який дозволив урятувати багатьох пацієнтів і який зараз активно використовується в інших країнах. В даний час ми впроваджуємо комплексну програму реабілітації хворих, які перенесли COVID-19, що включає найефективніші та найбезпечніші методи — гіпокситерапію, інгаляцію гелієво-кисневої суміші та інші».

Метод застосовують для реабілітації пацієнтів медичного науково-освітнього центру МДУ ім. М.В. Ломоносова, Університетської клінічної лікарні №1 ПМДМУ ім. Сєченова, низки клінік та реабілітаційних центрів, а також для реабілітації пацієнтів інших приватних та державних медичних закладів.

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Написати коментар
Детальніше

Дивіться інші статті ALFA-блогу

Науково-практичний симпозіум "Здоров'я жінки 40+."

ALFA-команда - ексклюзивний представник Asclepion Laser Technologies, що виступає партнером заходу, вже готова до цієї події та запрошує Вас до участі!

Читати докладніше

Апарат Viora V30 з насадкою V-Form – чудовий пристрій для боротьби з целюлітом та корекції фігури

Сфера косметології невпинно розвивається, це стосується й вирішення низки завдань, пов'язаних з корекцією тіла, а також найнагальнішою проблемою багатьох жінок – боротьби з целюлітом.

Читати докладніше

ALFA Development на Cosmoprof Worldwide Bologna!

Наймасштабніша та найочікуваніша подія весни - виставка Cosmoprof Worldwide Bologna!

Читати докладніше