Що приховує пігментація: як лазерна корекція судин допомагає впоратися з нерівним тоном на шкірі

Що приховує пігментація: як лазерна корекція судин допомагає впоратися з нерівним тоном на шкірі зображення 1

Виправити порушення пігментації та впоратися з ними раз і назавжди – виклик як для дерматологів та косметологів, так і для їхніх пацієнтів. У процес утворення пігменту залучено безліч механізмів, його стимулюють різноманітні тригери – гормональна стимуляція, сонце, травми, прийом деяких ліків, особливості фототипу. Згодом боротьба з пігментом розтягується на роки і проблема часто залишається на все життя.

Гора косметики на полиці, салонні пілінги - і все це з мінімальним ефектом, знайомо? Це наводить на думку, що на пігментацію варто подивитися трохи інакше. Іноді плями - не зовсім те, чим здаються, тому рішення варто шукати в альтернативних методах.

Один з таких – жовтий лазер, який прицільно працює із судинними порушеннями. Як судини пов'язані з пігментацією, розповідає Роман Школьний, лікар-дерматовенеролог, провідний фахівець із лазерних та ін'єкційних технологій в естетичній медицині, керівник медичного центру MultiMed.

"Давайте подивимося на вашу пляму в дерматоскоп", - каже мені Роман під час першого візиту до клініки. Я кілька років борюся з наслідками старого опіку під оком, де утворилася велика пігментна пляма. У моєму догляді давно є все необхідне для освітлення, ось тільки всі методи виявилися майже непотрібними, радикальних змін не відбувалося.

"Дуже часто, розглядаючи пігментацію за допомогою спеціальної камери, я бачу не стільки плями, скільки судинні порушення під ними - дрібні судинні сіточки і навіть телеангіектазії, які пігмент прикриває як дах, що дуже логічно: шкіра таким чином захищає пошкоджену ділянку", – пояснює Роман. Так і сталося: на знімку камери моя пляма перетворилася на судинну зірочку, що розрослася, поверх якої “лежать” кілька світло-коричневих плям.

Подальші дії випливають з побаченого: судини добре піддаються корекції лазером, а потім залишається спостерігати за пігментацією - завжди без винятку, після склеювання судин, вона стає набагато менш вираженою.

Виходить, що не всі судинні зірочки захищені пігментом, але будь-який пігмент має під собою судинний компонент?

“Якщо у медицині взагалі допустимі односкладові відповіді, то так, – відповідає Роман. - А для тих, хто має зайві пару хвилин, дам більш розгорнуту відповідь і зобов'язуюсь не використовувати складні медичні терміни.

Багато років тому мені потрапив до рук рідкісний на той момент німецький судинний лазер. Навчитися довелося самостійно, тому що запитати поради просто не було в кого. Буквально з перших тижнів я змінив стандартний варіант використання апарату. Так народилася перша моя авторська методика. Пацієнти із судинними ураженнями почали приїжджати з різних куточків, але питання пігментації все ще залишалося без відповіді.

Фахівці естетичної медицини досі ламають списи, адже ідеального рішення наразі не існує. Я завжди намагався бути спостережливим: щоразу, розглядаючи під дерматоскопом пігментацію, я відзначав судинну мережу різного ступеня виразності. Я почав міркувати над пігментацією, як про якусь модель будинку, умовний дах якого - це пігмент, який вдруге закриває собою судинний компонент пігментації, захищаючи його від УФ-випромінювання. Так стає зрозуміло, чому пігментація характеризується рецидивами, адже всі доступні методи зазвичай спрямовані на те, щоб прибрати лише дах. Зрозуміло, організм вибудовує новий з більшим ентузіазмом.

Коли концептуально в моїй голові все зійшлося в єдину картину, я став пропонувати своїм пацієнтам обробити вогнища пігментації судинним лазером – дивну на перший погляд методику. Результати виявилися разючими. Сформулювавши адекватне наукове обгрунтування застосування жовтого лазера при пігментації, я зайнявся популяризацією цього, підлаштувавши цю “двоповерхову” теорію під всі очевидні факти. Згодом я робив доповіді на цю тему на багатьох міжнародних конгресах”

Що приховує пігментація: як лазерна корекція судин допомагає впоратися з нерівним тоном на шкірі зображення 2

До та після корекції судин на жовтому лазері

Asclepion Quadrostar PRO YELLOW (577 нм), фото з архіву Романа Школьного

На сьогоднішній день прибрати судинні зірочки цілком можна лише за допомогою лазера. Вибір зараз величезний. І тут починається найцікавіше, який лазер вибрати, щоб отримати ефект? Не зайвим буде знати, що різні лазери мають різні хромофори-мішені, тобто структури, в яких поглинається випромінювання. Це може бути меланін, гемоглобін, пігмент татуювань, колаген, вода. Потрапляючи в ціль, лазер руйнує її, за рахунок чого забезпечується ефект від процедури: гемоглобін в еритроциті нагрівається, після чого посудина склеюється, руйнується пігмент і так далі. Цей процес називається селективним фототермолізом.

Жовтий лазер із довжиною хвилі 577 нм поглинається у гемоглобіні. Ось тому він ефективний для корекції судинних порушень. Ще одна важлива його перевага полягає в тому, що шкіру він ушкоджує мінімально, тому що за межами мішені випромінювання не поглинається, отже епідерміс залишається неушкодженим.

Особистий досвід Beauty Advisor

Аргументи на користь ефективності методу переконали мене спробувати: у моєму випадку знадобилися 2 процедури по 20 хвилин – результати та динаміку можна побачити на фото. Як все відбувається: підготовка до процедури мінімальна - за 2 дні до я скасувала ретинол, залишила тільки зволожуючу косметику та протизапальну сироватку з азелаїновою кислотою.

Верхнє фото - фінальний знімок після 2х процедур, нижнє фото - до лазерної корекції судин

Що приховує пігментація: як лазерна корекція судин допомагає впоратися з нерівним тоном на шкірі зображення 3

Лазерна корекція відбувається без знеболювання. Куди "стріляти" стає очевидним після огляду плями за допомогою дерматоскопа. Больові відчуття під час процедури – на 4-5 балів із десяти, щоправда, у мене досить високий больовий поріг. Враховуючи, що моя пляма розташована на стику віку та щоки, де шкіра тонка і ніжна, я очікувала більшого дискомфорту.

Під час процедури шкіра червоніє і набрякає: почервоніння в моєму випадку трималася приблизно добу, набряк - після першого сеансу пройшов швидко, а вдруге сходив кілька днів. У деяких місцях після впливу лазера утворилися скоринки, важливо не зривати їх і поводитися зі шкірою дуже ніжно – всього реабілітація займає близько тижня. Швидкість відновлення індивідуальна, все проходить швидше, якщо шкіра непошкоджена, добре зволожена, відлущена.

Ось так все виглядало в динаміці:

Що приховує пігментація: як лазерна корекція судин допомагає впоратися з нерівним тоном на шкірі зображення 4

Що далі? Після лазерної корекції за шкірою слід спостерігати, продовжувати використовувати косметику проти пігментації та захист від сонця. Шанси на те, що освітлювальні препарати нарешті подіють, збільшуються, тому що у шкіри більше немає причин "будувати" захист для пошкоджених судин. Раз на півроку є сенс з'являтися дерматологу, щоб перевірити стан судин і відкоригувати зовнішню терапію.

 

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Vika
30 березень 2022, 13:05
Vjgxfgv
  Vika
  30 березень 2022, 13:04
  < hhffgb
   Написати коментар
   Детальніше

   Дивіться інші статті ALFA-блогу

   Інфрачервона сауна - один із найдієвіших інструментів ефективного схуднення

   Цей сучасний пристрій є компактною кабіною, оснащеною інфрачервоними випромінювачами.

   Читати детальніше

   Найефективніші домашні апарати: як вибрати якісний б'юті-девайс і не розчаруватися?

   Beauty-редакція Marie Claire вирішила розібратися, наскільки ефективні домашні апарати

   Читати детальніше

   Багатофункціональний косметологічний візок - невід'ємний атрибут сучасного салону краси

   Косметологічні візки активно експлуатуються у салонах більшості видів вже десятки років

   Читати детальніше