У пошуках ідеального лазера

Чому мережеві бізнеси вибирають діодні лазери для епіляції?

Одним із найприбутковіших напрямів для інвестора у сфері естетичної медицини є сегмент лазерної епіляції. За даними безлічі статистичних досліджень, кількість сеансів з видалення волосся лазерним променем досягає 25% від усіх неінвазивних апаратних процедур, що проводяться підприємствами промисловості краси.

В Україні цей сегмент стрімко зростає навіть у кризу — лазерна епіляція стає дедалі популярнішою процедурою, тому багато підприємців вирішують розпочати новий бізнес, основою якого буде саме така послуга.

Деякі салони краси, вловивши попит, що постійно зростає, розширюються, відкриваючи мережі. Для успішного розвитку власної мережі або франчайзингового напряму необхідно врахувати безліч факторів, але найважливішим рішенням, що постає перед власником, є вибір обладнання.

Ефективність процедури, її собівартість, затребуваність та репутація бренду лазера, маркетингова підтримка, ціна апарату, ресурс його роботи, зручність експлуатації, тривалість гарантії, періодичність та вартість сервісного обслуговування – все це безпосередньо вплине на фінансовий результат підприємства.

Що ж чекає того, хто шукає ідеальний лазер для епіляції?

Десятки типів лазерних приладів, сотня брендів, безліч дистриб'юторів із барвистими брошурами, привабливими сайтами та активними менеджерами. Власнику навіть з великим досвідом роботи в цій сфері нелегко розібратися з новинками та бестселерами серед апаратів, не кажучи вже про підприємців-початківців.

Одиниці бізнесменів детально і безпосередньо порівнюють різновиди лазерів з огляду на всі технічні аспекти, залишаючи на другому плані спроби маркетологів змусити прийняти рішення на основі емоцій, а не фактів.

Як і в будь-якій іншій сфері бізнесу, серед лазерів існують продукти-бестселери, що дозволяють заробляти по максимуму, і нішові рішення, фінансова модель яких значно поступається першим.

В Україні сегмент лазерної епіляції стрімко зростає навіть у кризу — вона стає дедалі популярнішою процедурою

Виходячи зі статистики, понад 85% мережевих та немережевих бізнесів зупиняють свій вибір на діодних лазерах для епіляції, і цьому є цілком зрозуміле пояснення.

Не зайвим буде згадати, що за поняттям «діодний лазер» стоїть прилад, який емітує випромінювання різних довжин хвиль за допомогою так званих діодів. Довжина хвилі в таких пристроях може бути від 755 до 1064 нанометрів, а найчастішими значеннями будуть 810, 940, 755 або 1064.

Максимальний ресурс. Діодні лазери - абсолютні чемпіони з ресурсу імпульсів. Для цих апаратів не проблема пропрацювати 15, 20, 30 або навіть 40 млн спалахів, забезпечуючи рекордно низьку собівартість процедури. Для порівняння: найкращі представники олександритової технології мають запас у 7 млн. імпульсів, неодимові лазери пропрацюють пару мільйонів, а системи фотоепіляції IPL рідко вийдуть за межі 0,3 млн.

Для власника бізнесу ресурс роботи матиме визначальні значення у структурі витрат утримання апарату. Факт залишається фактом: досягти вартості спалаху менше 1 копійки виходить лише у діодних платформ.

Нема розхідників. Діодний лазер - не просто апарат з мінімальною вартістю спалаху, він до того ж абсолютно не вимагає дорогих витратних матеріалів для епіляції. При цьому деякі олександритові установки необхідно заправляти кріогеном, змінювати та дезінфікувати пластикові елементи, що стикаються з тілом клієнтів, збільшуючи тим самим тривалість технічної паузи між сеансами та собівартістю послуги.

Коли бізнес працює на повну потужність, будь-який тимчасовий простій або додаткові витрати відчутно вплинуть на фінансову модель, і тут досвідчені власники епіляційних студій непохитні — вибирати варто діодну технологію.

Вніс свій внесок у сприйняття клієнтами процесу видалення волосся і 2020-й — багато одержимих стерильністю. З діодним лазером майстер зможе забезпечити чистоту та спокій споживача, просто обернувши наконечник перед процедурою у прозору плівку, що не вдасться зробити на інших типах пристроїв.

Висока швидкість роботи. Швидкість лазера вимірюється у Герцах (Гц), які означають кількість імпульсів за секунду. Ця характеристика безпосередньо впливає на три важливі аспекти.

  1. Час проведення процедури: сучасні діодні апарати легко зроблять повну епіляцію ніг за 10-15 хвилин, що принесе інвестору більше прибутку за одиницю часу.
  2. Безболісність: при використанні лазерів з високою швидкістю пацієнт може розраховувати на мінімальну або повну безболісність процедури, що підвищить лояльність - люди не люблять і не хочуть зазнавати болю.
  3. Безпека для пацієнта: робота на високих показниках швидкості дозволяє досягти відсутності побічних ефектів при роботі з засмаглими та темношкірими клієнтами. Робота влітку, до і після засмаги, відмінний ефект навіть на дуже смаглявій шкірі дозволяють збільшити клієнтську базу та дохід.

Найкращі представники діодних лазерів розвивають швидкість до 20 Гц, тоді як інші типи лазерних пристроїв обмежені у разі 10 Гц, а ряд моделей «уміє» працювати лише з 3 Гц.

Велика площа дії. Велика пляма випромінювання є абсолютною перевагою діодних систем перед іншими апаратами, що обумовлено технічною можливістю створювати діоди з великою площею. Ця особливість позначається на ключових якостях.

  1. За законами фізики великі наконечники дають можливість лазерному променю проникати в шкіру на велику глибину, що, у свою чергу, робить кожну процедуру ефективнішою і дозволяє скоротити курс епіляції в середньому на 2-3 візити.
  2. Чим більша площа впливу, тим менше проходів доведеться робити майстру на ділянці шкіри пацієнта. Менше проходів - менше роздратування нервових закінчень - менше больових відчуттів від процедури. Найбільша у світі маніпула діодного лазера робить у 2-3 рази менше пересування по оброблюваній зоні порівняно з найбільшими александритовими та неодимовими аналогами.
  3. Площа наконечника безпосередньо впливає на тривалість проведення процедури на великих ділянках тіла, що дозволяє прийняти більшу кількість задоволених клієнтів. Життя сучасної людини диктує нові правила: послуга має бути якісною та швидкою.

Вигідна ціна. Однією з ключових показників для інвестора при виборі нового обладнання є його вартість. Виходячи з первинної вартості лазера, будуються всі фінансові моделі та прогнози щодо термінів окупності, амортизації та очікуваного прибутку.

Прайс апарату часто добре диференціює рівень клініки або студії та багато в чому визначає її аудиторію. Власник, який заплатив понад 30 000 євро за обладнання, найчастіше застосовує його на підприємстві рівня вище за середній, з орієнтацією на відповідну аудиторію.

Кордон ступеня якості проходить лінією: апарати «вищої ліги» / китайські прилади. Техніку з Піднебесної легко розпізнати, трохи покопавшись в інтернеті, вивчивши сайти та соцмережі виробника. У «вищій лізі» бере участь обладнання з Європи, США, Ізраїлю та Кореї. При цьому бренди, цікаві для справжнього професіонала, можна перерахувати на пальцях двох рук.

Якщо майбутній господар бізнесу порівнюватиме три типи лазерів — діодний, олександритовий та неодимовий, — то вже дивлячись у прайс-лист продавців, стане зрозуміло, що безумовна перевага за ціною належить першому варіанту. Якісні європейські діодні лазери коштують на 80% менше європейських олександритових і на 160% дешевші за американські олександритові та неодимові апарати.

Крім того, вартість запчастин та сервісного обслуговування також буде вигідно відрізнятись на користь діодних технологій, які дуже динамічно розвиваються останні 8 років.

Тривала гарантія. Гарантія означає зобов'язання заводу-виробника безкоштовно усунути несправність власними силами або за допомогою сервісного відділу дистриб'ютора або надати замінне обладнання на час ремонту.

Власники мережевих студій епіляції, що мають цілі парки обладнання, знають, наскільки важливими є два аспекти: офіційні гарантійні зобов'язання та надійний тандем: виробник + дистриб'ютор.

Бізнес видалення волосся лазером не терпить простоїв і довгих очікувань ремонту, оскільки часто робочий графік може бути повністю заповнений записами про візити. Зволікання навіть однієї доби веде до недоотримання десятків тисяч гривень і втрати клієнтів.

На сьогоднішній день найпередовіші постачальники лазерів на діодах забезпечують безкоштовну гарантію в 2 роки, чим не зможуть похвалитися постачальники інших технологій, а доплативши незначну суму, зобов'язання виробника можуть бути продовжені до 5 років.

Такий підхід виводить на новий рівень комфорту підприємців через те, що у разі несправностей, які трапляються без винятку з усіма видами пристроїв, бізнес не нестиме додаткових витрат і врешті-решт проект на базі діодних лазерів виявиться вигіднішим.

Зручність експлуатації

Підприємці, які вміють масштабувати бізнес, розуміють, наскільки важливими є експлуатаційні характеристики апарату — це впливає на задоволеність від роботи майстрів епіляції, позначається на вимогах до приміщення і безпосередньо впливає на враження клієнтів.

Безперервні процедури

Лазер повинен приносити прибуток власнику в режимі 24/7/365 та вміти працювати без пауз між процедурами. Піковий час, заповнений відвідувачами, має на увазі навантаження в 3-4 клієнти на годину, що, своєю чергою, генерує максимальний прибуток на одиницю часу. Діодні апарати - справжні майстри ефективного використання в безперервному режимі, вони легко дають фору іншим у плані працездатності.

Використання за високої температури

В Україні літо буває спекотним, що позначається на температурі у приміщеннях, де відбуваються процедури. І якщо більшу частину часу кондиціонер виправить цю ситуацію, то у разі його відмови лазер на діодах легко перенесе високу температуру аж до 27 С, у той момент, коли інші типи апаратів, швидше за все, відмовляться функціонувати через перегрівання.

Стійкість до транспортувань

У випадку з мережевим бізнесом іноді виникають ситуації, коли необхідно тимчасово перемістити один апарат з клініки в клініку, не залучаючи сервісний відділ дистриб'ютора. Діодні лазери легко переміщаються та спокійно переносять навіть тривалі переїзди між містами у легковому автомобілі. Це пов'язано з надійністю агрегатів і тим, що для розбирання такого приладу необхідно від'єднати один штекер маніпули, а для складання просто повернути його на місце. Крім того, сучасні діодники мають невеликий розмір і вагу і встановлюються на фірмовій тумбі, з якої їх можна знімати. «Олександрити» та «неодими» не зможуть похвалитися такою ж легкістю поводження і часто вимагатимуть участі техніків та спеціальних умов транспортування.

Діодний лазер - не просто апарат з мінімальною вартістю спалаху, також він не вимагає дорогих витратних матеріалів для епіляції.

Отже...

Оглядаючись на вищесказане, підіб'ємо підсумок: тенденція до домінування діодних лазерів на ринку послуг з епіляції триватиме, що й підтверджується їх приголомшливим успіхом в Україні та світі серед студій топ-рівню та мережевих клінік.

Опис ефективності процедур на діодних лазерах навмисно упущено у цій статті, оскільки більш ніж 20-річна практика їх використання на всіх континентах у сотнях тисяч салонів епіляції не дозволяють сумніватися в тому, що ці апарати вміють виконувати свою роботу на 100%.

Автор статті Директор з розвитку компанії AlfaSPA Development, спікер Asclepion Laser Technologies – Олексій Пісарєв

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Написати коментар
Детальніше

Дивіться інші статті ALFA-блогу

Ексклюзивний виступ Олександра Туркевича вже скоро на S CONGRESS 3.0

Вже цієї неділі,10 жовтня, розпочнеться S Congress 3.0 — найбільший у Східній Європі конгрес для фахівців естетичної медицини!

Читати докладніше
ZEROBODY у Києві!

Даша Астаф'єва спробувала унікальну кушетку Starpool Zerobody

Читати докладніше
Особливості використання візків у косметологічних салонах та перукарнях

Зручність візків полягає в їхній мобільності, компактності та, при цьому, функціональності

Читати докладніше