5 лайфхаків при роботі з лазерами. Частина 2

Сфера використання лазерів постійно розширюється

5 лайфхаків при роботі з лазерами. Частина 2 зображення 1

У статті продовжуємо говорити про неординарні та ефективні способи застосування лазерного обладнання, які допоможуть диференціювати бізнес від конкурентів та запропонувати пацієнтам вирішення проблем новими методами (початок у №1, 2021 р.).

Лазери зараз усюди. У буквальному значенні слова. У щоденному житті нас оточують тисячі лазерів у різноманітних формах та способах застосування. Що вже казати про естетичну медицину, коли сьогодні вже неможливо уявити профільну клініку без хоча б одного-двох лазерів.

Така ситуація має абсолютно зрозуміле пояснення: лазер є одним з головних помічників лікаря-дерматовенеролога та дозволяє досягти таких результатів, які недоступні іншим пристроям. Це пов'язано насамперед із фізичними властивостями апарату та ефектами, які він надає на тканині людини.

1. Лікування пігментації жовтим лазером

Порушення пігментації шкіри – одна з найактуальніших проблем дерматокосметології. Це різноманітна етіологічно та патогенетично група захворювань та синдромів, резистентних до традиційної терапії. Найчастіше робота з пігментними утвореннями є одним із найскладніших завдань у кабінеті лікаря-косметолога. Існує безліч методів корекції пігментації, що застосовуються окремо або в комплексі: топічні препарати, використання засобів з високим рівнем SPF, зовнішні хімічні пілінги, неаблятивний низькоінтенсивний лазер, фракційний RF, пікосекундний лазер, IPL (фототерапія), мікронідлінг і т.д.

Кожен із цих способів має різний рівень ефективності, кількість ускладнень та реабілітаційний період. Колір шкіри залежить від наявності у ній меланіну. У пацієнтів з пігментацією епідермальний меланін виявляється у кератиноцитах базальної та супробальної ділянки. Число меланоцитів часто не збільшується, але наявні пігментні клітини більші — вони мають виражені відростки і набагато вищу активність, ніж у нормі. При детальному дослідженні осередків пігментації спостерігається велика кількість розширених судин, які не видно без дерматоскопа та потужного світла.

5 лайфхаків при роботі з лазерами. Частина 2 зображення 2

Одним із надзвичайно ефективних методів у роботі, наприклад, з мелазмою є застосування жовтого лазера довжиною хвилі 577 нм для селективної дії на судини та пігмент малими порціями енергії до 20 Дж/см². Невисока енергія дозволяє не допустити побічних ефектів та зменшити кількість рецидивів, а максимальна серед аналогів селективність лазера в оксигемоглобіні дозволить отримувати чудові результати у пацієнтів, яким раніше доводилося відмовляти.

2. Терапія акне діодним лазером

5 лайфхаків при роботі з лазерами. Частина 2 зображення 3

Багато пацієнтів з аcne vulgaris довго і часто безрезультатно шукають вирішення цієї проблеми, переміщаючись з однієї клініки в іншу, пробуючи різні способи та отримуючи дуже посередні результати. Оскільки лікування вугрової хвороби потребує тривалої та системної спільної роботи лікаря та пацієнта, усунення або зменшення зовнішніх ознак захворювання охоче вітається пацієнтами.

Спосіб терапії лазерним променем не усуває причини виникнення вугрової хвороби, але значно покращує стан шкіри та скорочує прояви запальних елементів.

Промінь діодного лазера 810 нм проникає глибоко в шкіру, нагріває її, розширює капіляри, посилює артеріальний приплив, збільшуючи кількість кисню у шкірі. Бактерії, що викликають акне, є анаеробними і при попаданні кисню в довкілля гинуть. Бактерії, що залишилися в сальних залозах і на шкірі, видаляються з секретом сальних залоз, запалення зменшується і інфекція пропадає. Новий колаген при цьому заповнює свіжі атрофічні рубці, вирівнюючи та омолоджуючи шкіру.

Перевагами методу є відсутність періоду реабілітації, оскільки під час процедури не відбувається пошкодження шкіри, а також комфорт та безпека терапії за відсутності вікових обмежень. Метод діодного лікування акне має клінічно доведену ефективність та схвалений організацією FDA.

Якщо лазер має дві довжини хвилі і поєднує 810 і 940 нм, друга добре поглинається оксигемоглобіном, що дозволяє коригувати судинну складову постакне. Крім того, метод відмінно поєднується з топічною терапією: азелаїновою кислотою, бензоїл пероксидом, місцевими антибіотиками, ретиноїдами, їх комбінаціями.

3. Лікування грибка неодимовим лазером

Оніхомікоз є найпоширенішим захворюванням нігтів дорослого населення, захворюваність якого коливається від 2 до 15%. Ключовими проблемами пацієнтів із таким діагнозом є локальна болючість, парестезії, обмеження повсякденної та порушення соціальної активності.

Ключовими методами терапії на сьогоднішній день є:

  • місцеве лікування із застосуванням звичайних протигрибкових препаратів, які в більшості випадків призводять лише до ефекту заліковування, але ніяк не до повного одужання;
  • медикаментозний спосіб гарантує повне лікування, але не виключає побічні ефекти;
  • хірургічний метод малоефективний, адже він не завжди призводить до повного одужання, оскільки висока ймовірність відростання дефектного нігтя;
  • лікування, схвалене FDA як тимчасове очищення нігтьової пластинки у пацієнтів з оніхомікозом.

Сутью методу використання неодимового лазера є фотомеханічне руйнування колоній грибів з метою елімінації інфекційного агента та відновлення нігтьової пластини.

Фунгіцидний ефект лазер надає вже після першої процедури за рахунок поглинання енергії хромофорами гриба – ксантомегніном, хітіном та меланіном. Максимальна ефективність досягається тільки в тому випадку, якщо тривалість імпульсу коротша за час термічної релаксації хромофора.

Лазер трансформує світлову енергію на теплову, створюючи локальну температуру до 50-55 °С, що викликає коагуляцію білка і загибель міцелію - цей процес називається стерилізацією.

4. Омолодження на діодному лазері

Слово «омолодження» в уявленнях пацієнтів часто пов'язане з вирішенням трьох ключових завдань: вирівнювання тону шкіри, розгладжування рельєфу та ліфтинг тканин. Вирішенням цих завдань займаються десятки видів різного обладнання, починаючи від RF-систем та закінчуючи пікосекундними неодимовими лазерами.

5 лайфхаків при роботі з лазерами. Частина 2 зображення 4

Досить нестандартним, але дуже ефективним способом омолодження є використання діодних лазерів з довжинами хвиль 810-940 нм з довгими імпульсами 300-400 мілісекунд.

Під час процедури лікар виконує контрольовану термічну дію на окремі компоненти шкіри без пошкодження епідермісу. Ефект гіпертермії (41-42 °С) можна порівняти з ефектом процедур, виконаних за допомогою технологій RF: розігріваючи всі шари шкіри, енергія імпульсу значно покращує мікроциркуляцію та обмін речовин, стимулює утворення нового колагену та еластину, забезпечує дренажний ефект та детоксикацію тканин. Не володіючи ліполітичною властивістю, на відміну від радіочастотного впливу, діодний лазер буде ефективним у випадках дрібноморщинистого типу старіння або на делікатних ділянках тіла (лікті, кисті рук, декольте).

5. Використання препаратів на ербієвому лазері

На сьогоднішній день кращим лазерним методом при корекції вікових змін є фракційне ербієве шліфування. Це зумовлено низьким ризиком ускладнень та високою ефективністю порівняно з CO2-шліфуванням, застосування якого обмежене ризиком ускладнень, таких як персистуюча еритема, гіпоі гіперпігментації, інфікування, утворення рубців та тривалий період реабілітації.

5 лайфхаків при роботі з лазерами. Частина 2 зображення 5

Поглинання ербієвої енергії (Er:YAG) лазера водою в 12 разів вище, ніж поглинання енергії CO2 лазера, що дозволяє проводити більш точне регулювання глибини і температури впливу. При цьому найсучасніші ербієві пристрої дозволяють лікарю вибирати типи лазерного випромінювання від холодного абляційного пілінгу до глибшої теплової коагуляції. Саме лазерний пілінг у холодному режимі з впровадженням завойовує все більшу популярність у клієнтів завдяки безболісності та ефективності.

Суть методу полягає у формуванні в шкірі так званих колодязів, які утворює промінь лазера Er:YAG при численних спалахах. Дані колодязі дають можливість фахівцеві впроваджувати препарати у перші чотири години після процедури, досягаючи глибоких шарів шкіри. При цьому холодні спалахи гарантують збереження нормального меланогенезу, за винятком небезпеки гіперпігментації.

Застосовуючи під час процедури плазмотерапію та гіалуронову кислоту, лікар активізує функції фібробластів, клітин сполучної тканини, що виробляють колаген та еластин.

Відсутність болю та необхідності застосовувати креми з анестетиками, можливість лікування всіх вікових груп та будь-яких анатомічних зон, висока результативність, порівнянна з ін'єкційними методами, та нульовий реабілітаційний період роблять процедуру лазерного холодного впровадження популярною у широкого кола пацієнтів та диференціюють клініки, що мають.

Отже, ці 5 способів застосування лазерних апаратів в естетичній медицині є малою частиною тієї безмежної множини варіантів, що дозволяють лікарю проявити творчий підхід і підвищувати результативність у роботі зі складними пацієнтами. З кожним місяцем кількість типів обладнання стрімко збільшується, їхня якість та ефективність покращується, а сфера використання лазерів розширюється. Будьте допитливими та креативними – лазери дозволять вам створити унікальні концепції лікування та авторські протоколи.

Стаття COSMETOLOGY PRO BHUB Випуск 2/2021

Обговоримо?
Напишіть свою думку
Коментарі
Написати коментар
Детальніше

Дивіться інші статті ALFA-блогу

З Днем медичного працівника!

Прийміть найщиріші вітання і побажання!

Читати докладніше

ALFA-команда на IMCAS World Congress 2022

Три дні на IMCAS 2022 у Парижі пройшли на одному подиху!

Читати докладніше

Операція Пенетрація. Апаратка + Космецевтика

Вперше! Прем’єра ексклюзивного ALFA-шоу: «ОПЕРАЦІЯ ПЕНЕТРАЦІЯ. АПАРАТКА+КОСМЕЦЕВТИКА»

Читати докладніше